Podmienky Adopcie

Od 1.1.2014 sa menia podmienky adopcie našich psíkov: prioritou pre nás však stále zostáva nájsť našim zverencom to najlepšie možné miesto, preto sa riadime našim heslom: nie je dôležité silou-mocou adoptovať, ale nájsť našim psíkom skutočný domov. Tomu sa snažíme pomôcť aj vhodným výberom a ponúknutím psíka, ktorý bude maximálne vyhovovať vašim predstavám. Naši opatrovatelia vám ochotne pomôžu, odporučia vám psíka podľa vašich predstáv a všetko vám o ňom povedia.

Keďže našim zverencom zabezpečujeme všetky potrebné veterinárne úkony ešte pred adopciou aby sme tak umožnili čo najhladší priebeh adopcie a vám čo najjednoduchšiu starostlivosť, z nášho útulku odchádzajú všetky psíky vykastrované, zaočkované minimálne 1 krát kompletnou vakcínou (tj proti besnote, parvoviróze, psinke a ostatným chorobám), riadne označené mikročipom a zapísané v internetovej databáze zvierat, odčervené a odblšené. Za každého psíka bez rozdielu na vek, rasu čí pohlavie máme poplatok vo výške 30 eur. Tento poplatok platí aj pre už zaočkované šteniatka. V prípade záujmu si je možné dať u nás vystaviť pas spoločenského zvieraťa za zvýhodnených 15 eur.

V prípade, že k nám chcete odovzdať vlastného psíka, je potrebné najprv si telefonicky dohodnúť čas príchodu (aby sme vedeli pripraviť miesto pre psíka), odovzdať s ním jeho očkovací preukaz s platným očkovaním nie starším ako 11 mesiacov, jeho číslo čipu (musí byť zapísané v preukaze a pri odčítaní musí mať psík mikročip na ľavej strane krku) a jednorázový poplatok 20 eur. V prípade, že Váš psík očkovanie alebo mikročip nemá, pripláca sa plus 12 resp. plus 5 eur. Týmto sa bývalý majiteľ svojho psíka ako aj všetkých ostatných práv naň dobrovoľne vzdáva.

V prípade, že ste našli psíka ho, prosim, nahláste na naše telefónne číslo 0918793274 alebo, ak máte možnosť, doneste ho k nám najlepšie počas otváracích hodín (od 8 do 16tej). Mimo otváracích hodín môžete nájdeného psíka odovzdať – vložiť NON-STOP 24 hodín denne do nášho záchranného korábu – koterca prístupného každému pri plote útulku.

Dúfam, že naše vylepšené podmienky vám budú všetkým vyhovovať a že si všetci vyberiete medzi našimi psíkmi práve toho, ktorý si svojimi očami vybral práve vás!


© 2018 Útulok Lučenec
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC BY 3.0