Možnosť darovania 2% Vašich daní

Program kastrácie pre obce a jednotlivcov

Keďže sa snažíme obmedziť počet nechcených, následne kruto zabíjaných alebo vyhadzovaných šteniat ponúkame program kastrácie pre obce ako aj pre jednotlivcov. Jedná sa o sterilizáciu fenky (vybraním maternice) resp. kastráciu psa (vybraním semenníkov).

Pre obce, ktoré zápasia s každoročným pôrodom feniek nesprispôsobivých občanov ponúkame náš kastračný program, ktorý spočíva v odchytení a dovezení psíkov do nášho útulku, následnou sterilizáciou a ich podržaním u nás v čistom prostredí po dobu 5-7 dní. Následne sa takto sterilizované psíky (chceme sa tu sústrediť v prvom rade na fenky) vrátia do ich pôvodného prostredia už aj začipované. Za celý proces uhrádza obec, resp. majiteľ psíka len cenu kastrácie ( vrátane mikročipu) v sume 40eur. Podržanie, chov a pooperačná starostlivosť sú z našej strany samozrejmosťou, naše služby poskytujeme bezplatne.

V prípade jednotlivca ponúkame zákrok za zvýhodnenú cenu 40eur, po dohodnutí si termínu a dovezení psíka si ho môžete 2-3 hodiny po zákroku zobrať domov. Rana po sterilizácii je zošitá vstrebateľným materiálom, nevyžaduje si špeciálnu starostlivosť, psík sa zotaví do 3-4 dní.

Z vlastných skúseností odporúčam dať svojho psíka vykastrovať. Okrem hárania sa, ruje či samotného pôrodu ju/ho totiž takto môžete ochrániť aj pred množstvom nádorových ochorení. Povaha vášho psíka sa nezmení, ak bol nezbedník alebo naopak flegmoš pred, určite ním zostane aj po zákroku. Sterilizáciu fenky ako aj kastráciu psa odporúčame vykonať najskôr vo veku 12 mesiacov.

Prosím Vás pouvažujte nad možnosťou kastrácie svojho zvieratka a nemnožte zbytočne tie nádherné stvorenia, ktoré sú nevinne odsúdené na to, aby svoj život prežili ako nechcené veci bezcitných ľudí.


© 2023 Útulok Lučenec
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC BY 3.0